TOP 11 Ukraińskich kanałów na YouTube. Poznaj je wszystkie! Właśnie to bawi mieszkańców Ukrainy

0
250

Czy poznaliście już TOP 11 Ukraińskich kanałów na YouTube? Te pozycje was mogą nieźle zaskoczyć. Zapraszamy do zapoznania się z tym co bawi naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Kanały ułożono od najbardziej popularnych:

1. Clear Pats – znajdziemy tu wiele humorystycznych filmików i dopracowanych parodii.

Kanał powstał w październiku 2014 roku. Główną treścią są parodie popularnych teledysków. Największą liczbę wyświetleń (53 mln) stanowi parodia teledysku „ Nazwa 505 ” grupy „Time and Glass”.

2. Dima i samochody – ukraińskojęzyczny kanał z treściami dla dzieci.

Powstał w lutym 2019 roku. Wszystkie filmy są o tym, jak chłopiec o imieniu Dmitry bawi się samochodami. Film „ Traktor się zepsuł – Dima leci samolotem na pomoc ” ma największą liczbę wyświetleń (82 miliony) o tym, jak pomaga się naprawić traktor.

3. VERTUHA – kanał z kategorii humor i parodie, z ponad 90 mln odsłon.

Istnienieje od stycznia 2018 roku. Zespół „Chotky Patsi” przygotowuje filmy dla tego kanału. Główną treścią są komedie, a najwięcej wyświetleń, bo niemal 3 mln odnotowano dla teledysku „Real Life Games ”, w którym bohaterowie parodiują słynne gry komputerowe.

4. Telewizja Toronto – przedstawia programy satyryczne.

Popularność zyskała dzięki programowi AEOA oraz wizerunkowi kanadyjskiego dziennikarza Michaela Schura, którego ucieleśnieniem jest Roman Vintonov. Filmy często poruszają ważne społecznie tematy. Najpopularniejszy jest teledysk z około 900 tys. wyświetleń o nazwie ” Michael Rat – Guitar Bust „, w którym Vintonov śpiewa o Euromajdanie.

5. BAMPER TV – filmy pełne sarkazmu

Kanał powstał w marcu 2016 roku. Bohaterami wideo są Peter i Siergiej. Postacie te są przedstawione przez autorów Aleksieja Supruna i Siergieja Szczerbakowa. W swoich filmach ostro wypowiadają się na tematy społeczno-polityczne. Pojawia się duża ilość wulgaryzmów.

6. Wujek Maxim – ciekawe filmy o obróbce metali.

Kanał powstał w marcu 2009 roku i jest prowadzony przez biznesmena Maksyma Kohuta, który z wykształcenia jest ekonomistą, ale jako swoją profesję na co dzień wybrał obróbkę metali.

7. Pierwsza Kulinarna Ukraina – z 34 mln odsłonami i 125 tys. subskrybentów to najbardziej popularny vlog kulinarny.

Kanał powstał w styczniu 2010 roku. Aktorka pokazuje, jak gotować różne potrawy. Chociaż tytuł i podpis najpopularniejszego filmu jest po rosyjsku, samo wideo jest po ukraińsku – „ Przepis na bezę jest prosty i dostępny dla wszystkich ”.

8. SILIRADA – ma 31 mln odsłon i 271 tys. subskrybentów, są to głównie parodie klipów muzycznych.

Kanał jest dość świeży – powstał w lutym 2019 roku. Główną treścią są parodie teledysków. Najpopularniejszy film ma ok 8 mln wyświetleń.

9. Pavel Dalnoboy – to typowy vlog, gdzie pokazywane są reakcje osoby prowadzącej na kwestie społeczno-polityczne.

Kanał powstał w marcu 2009 roku i jest oznaczony jako amerykański. Kiedyś bloger Pavlo Dalekobiynyk mieszkał w Mariupolu przez dziewięć lat. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych i żartobliwie nazywa siebie „agentem Departamentu Stanu”. Kiedyś nagrywał filmy po rosyjsku, ale rok temu zaczął pisać po ukraińsku.

10. Wasilij – vlog, kanał członka zespołu „Chotkogo Patsi”.

Konto zostało utworzone w sierpniu 2017 r. Blogger Vasyl Kit (Zhmendak) prezentuje tutaj swoje filmy. Wśród filmów jest reakcja na różne tematy społeczno-polityczne – np o tym że Ukraina jest jednym z trzech najtańszych krajów świata. Wasilij nagrywa również filmy na tematy budżetu domowego, takie jak „Pięć najlepszych sposobów na wyrzucanie pieniędzy w błoto”.

11. „Zatrzymaj łosia” – na kanale są filmy o wykroczeniach drogowych popełnianych przez kierowców.

Kanał został utworzony we wrześniu 2018 roku przez dziennikarzy sportowych Konstantyna Andriuka i Serhija Bolotnikowa. W swoich filmach zwracają uwagę kierowcom (zwanym łosiami), którzy naruszają przepisy ruchu drogowego. Kierowcy, delikatnie mówiąc, są bardzo niezadowoleni z takiej aktywności dziennikarzy.

Oto poznaliście co bawi mieszkańców Ukrainy. W ten sposób możecie przyjrzeć się bliżej tym co ich interesuje i na co zwracają uwagę. Poznawanie kultury tego społeczeństwa w związku z ostatnimi wydarzeniami wydaje się dość ważne dla Polaków.