Ranking top5 najdroższych ras psów na świecie.

0
251
najdroższy pies

Poniżej znajdziesz 5 najdroższych ras na świecie. Ceny jakie podajemy znaleźliśmy i różnych internetowych źródłach , dlatego jeżeli któraś cena się nie zgadza to napisz swoją opinię w komentarzu. 

Ranking najdroższych psów na świecie.

Ranking jest oparty na danych z roku 2021.

Miejsce 5. Dog niemiecki.

Jednym z najdroższych psów na świecie to dogi Niemieckie, które są bardzo podobne do znanej nam rasy, jaką są owczarki niemieckie. Jednak dogi najczęściej są większe i najczęściej ich kolor to czarny. Co również jest, ważne dogi niemieckie nie są, tak samo cierpliwe, jak owczarki i są od nich większe. Koszt tej rasy to od 2 000 do 5 000 złotych.

Miejsce 4. Chow Chow.

Jest to Chińska rasa psów, które mają skośne oczy, ale są, o wiele bardziej puchowe co również te psy są, średniej wielkości i dość masywne. Należą one do grupy szpiców, choć są dość leniwe na co dzień. Cena tych psów waha się od 2 000 do 4 000 złotych.

Miejsce 3. Samojed.

Nie mogło na tej liście zabraknąć Samojedów, które również są jedne z najdroższych ras psów, ale co jest, najważniejsze są, najmądrzejszymi rasami psów. Lubią ruch, są dość wysokie, ale nie tak jak dogi i są o wiele bardziej puchowe niż Chow Chow, co również zaskakujące znajdziemy tylko białe Samojedy z rodowodami. Cena tych psów wynosi od 3 500 do 6 500 złotych.

Miejsce 2. Pomeranian

Jest to bardzo mało znana rasa psów w Polsce. Są to psy małe ważące tylko do 3 kilogramów. Pies ten przypomina często białą kulkę, ale ta rasa psa pokazuje, że nie tylko te duże rasy są ogromnie drogie, ponieważ ta rasa psów osiągająca 3 kilogramy kosztuje do 12 000 złotych.

Miejsce 1. Pies faraona.

Pies ten nie jest tak znaną rasą psów, jak te wyżej wymienione sam nigdy nie spotkałem jeszcze tego psa w Polsce, ale może parę osób go posiada w Polsce. Jednak i ich cena jest zdumiewająca. Pies ten jest, dobrze zbudowany jest, średniego wzrostu a jego sylwetka pokazuje, jak pies ma, potężne mięśnie. Pies ten lubi dużo ruchu, więc jego właściciele muszą być aktywni sportowo. Jednak cena tego psa waha się od 7 500 do nawet 24 000 złotych.

Bez wartości

Podsumowując bez względu na to czy masz takiego drogiego psa czy też psa ze schroniska pamiętaj aby zawsze traktować go jako członka rodziny. Nie kupuj nigdy też psa po to aby ładnie wyglądał na instagramowych zdjęciach lub żeby zabłysnąć przed swoimi znajomymi. Pies to stworzenie, które traktuje człowieka jak swojego przyjaciela dlatego ty również go tak traktuj, a Twoje życie będzie wypełnione szczęściem jakiego ludzie nie mający nigdy psa, nie zrozumieją.