Prezent dla odważnych – jak kupić voucher na lot w tunelu aerodynamicznym i sprawić komuś niezapomniane wrażenia

0
69

Istnieją na świecie takie rozrywki, które przeznaczone są jedynie dla osób niebojących się wyzwań. Jedną z takich atrakcji na pewno możemy nazwać udział w locie w tunelu aerodynamicznym. Zabawa w powietrzu to prawdziwa gratka dla miłośników adrenaliny, którzy chcą czerpać ze swojego życia jak najwięcej. Jeśli znasz osobę, do której pasuje ten opis, pewnie interesuje cię, jak możesz spełnić jej marzenie o stawieniu czoła grawitacji. Oto, o czym powinieneś wiedzieć.

Lot w aerotunelu – dlaczego warto?

Największą zaletą uczestniczenia w powietrznym locie jest sama możliwość doświadczenia uczucia swobodnego spadania. Podobnego stanu doznają między innymi skoczkowie spadochronowi, którzy jednak startują ze znacznie większych wysokości, w dodatku najczęściej na w pełni otwartej przestrzeni. Dzięki specjalnemu sprzętowi tego samego zaznają ci, którzy wejdą do aerotunelu. Wnętrze tuby stwarza doskonałą przestrzeń do poruszania się, a dzięki możliwościom, jakie daje technika, podobne loty da się odbywać w dowolnym momencie w ciągu roku, bez względu na warunki pogodowe. Profesjonalne ośrodki umożliwiły w ten sposób człowiekowi chwilowe przeciwstawienie się siłom grawitacji i to w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Jednocześnie skuszenie się na tego rodzaju rozrywkę może stać się przepustką do dalszych eksperymentów ze sportami ekstremalnymi.

Jak kupić voucher na lot w tunelu aerodynamicznym?

Jeżeli znamy osobę, której chcemy zafundować niezapomniane przeżycia, powinniśmy zdecydować się na sprezentowanie jej vouchera na lot w tunelu aerodynamicznym. W samym złożeniu zamówienia nie ma nic trudnego. Wiele w tym zakresie ułatwia internet. Po wyszukaniu interesującej nas atrakcji wystarczy wybrać dogodną lokalizację i dokonać zakupu. W ten sposób otrzymamy voucher, który będzie można zrealizować w późniejszym czasie. Zależnie od preferencji możemy samodzielnie zarezerwować u organizatora lot w konkretnym terminie lub pozostawić tę decyzję obdarowanemu. Warto przy tym podkreślić, że ustalenie daty jest koniecznością, bowiem daje ono gwarancję na odbycie lotu w konkretny dzień. Bez dokonania rezerwacji nie można mieć pewności, że zostanie się obsłużonym po przybyciu na miejsce.

Voucher w wersji elektronicznej w zaledwie kilka chwil po dokonaniu płatności może zostać przesłany zamawiającemu. Jest to niekwestionowana zaleta takiego rozwiązania, która okaże się przydatna zwłaszcza wtedy, gdy poszukujemy prezentu na ostatnią chwilę.

Jak będzie wyglądała realizacja vouchera?

Po tym, jak ustalona zostanie data realizacji vouchera, przyszłemu uczestnikowi ekscytującego wydarzenia pozostaje jedynie przybyć na miejsce w wybrany dzień i okazać swój kupon uprawniający do skorzystania z atrakcji. W ośrodku przejdzie on szkolenie, które potrwa około 15 minut. W jego trakcie wyjaśnione zostaną etapy przebiegu rozrywki oraz zasady bezpieczeństwa, do których obdarowany ma obowiązek się zastosować. Na nurtujące uczestnika pytania odpowie wykwalifikowany instruktor. Ten sam merytoryczny opiekun będzie również towarzyszem powietrznej przygody. Wraz z właścicielem vouchera wejdzie on do tunelu aerodynamicznego, by korygować pozycję przyszłego lotnika. Będzie on też monitorować jego stan i samopoczucie, zmieniając w razie potrzeby moc wiatraka.

W trakcie zabawy wentylator będzie w stanie wygenerować podmuch o prędkości dochodzącej aż do 300 km/h. Tym samym wiatr zdoła unieść ludzkie ciało nawet na 11 metrów w górę. Jest to więc rozrywka dla odważnych osób, które nie będą zanadto martwiły się o chwilowy brak kontaktu z podłożem. W celu dodatkowego zabezpieczenia przed nadmiarem bodźców każdy zostanie wyposażony w specjalistyczny kombinezon ochronny, a także kask i gogle. Zaleca się przy tym wybór stroju niekrępującego ruchów, najlepiej złożonego z odzieży sportowej. Po emocjonującej walce z grawitacją uczestnik z powrotem wyląduje na ziemi, po czym zostanie wypuszczony z aerotunelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj