Pierwszy dzień Kraków Live Festiwal 2022 już za nami! Jak Young Leosia wypadła na dużej scenie?

0
461

Po dwuletniej przerwie powrócił Kraków Live Festiwal, wczoraj 19.08 odbyły się pierwsze koncerty, na scenie pojawili się między innymi Taco Hemingway, Young Leosia, Julia Wieniawa, Future, Lewis Capaldi. Jak wypadli artyści pierwszego dnia na największej imprezie w Krakowie?

Kraków Live Festiwal 2022 odbył się na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego, pierwsza wystąpiła Young Leosia, która w ostatnim czasie zdobyła dużą popularność przebojem „Szklanki”. Na jej koncerty przybywa coraz większa publiczność, do tej pory na małych scenach oraz w różnych klubach występy artystki oceniane były w miarę dobrze. Niektórzy uważają, że Young Leosia nie poradziła sobie zbyt dobrze na dużej scenie, w porównaniu z innymi artystami. Nieprzychylne komentarze dotyczą głównie złego brzmienia jej głosu z użytym syntezatorem oraz dwukrotnego powtarzania wykonywanych utworów.

Występ Taco Hemingwaya, został jak zwykle bardzo pozytywnie oceniony. To był ostatni koncert Filipa Szcześniaka podczas jego letniej trasy koncertowej.

Występ Julii Wieniawy również został pozytywnie oceniony, wokalistka zachwyciła publiczność profesjonalnym przygotowaniem do koncertu. Brzmienie głosu Julii Wieniawy również zostało ocenione w samych superlatywach. Publiczność mogła usłyszeć takie utwory jak „Mi nie żal” czy „Nie mów”. Patrząc na całokształt występu Julii Wieniawy widać ogromny postęp, profesjonalizm i zaangażowanie zarówno wokalistki jak i jej całego zespołu.