sobota, 23 września, 2023
More

  Ostatnie posty

  Ostrożnie z medycyną estetyczną

  Nie ma niczego złego w upiększaniu się. Źle robi się wtedy, gdy tym próbom osiągnięcia idealnego wyglądu podporządkowuje się całe swoje życie i tworzy się z tego swój priorytet, ważniejszy od rodziny, pracy czy pasji. Gdy wygląd zewnętrzny staje się najważniejszą rzeczą na świecie, człowiek jest w stanie zrobić dla niego dosłownie wszystko i to nawet w przypadku gdy poniesione jednocześnie straty będą przewyższać potencjalne korzyści.

  A niestety nieodpowiednio używana medycyna estetyczna przynosi wiele takich szkód. Oczywiście powstała ona po to, by ludziom pomagać i w wielu przypadkach to właśnie robi, ale wystarczy trochę z nią przesadzić, aby nie tylko pogorszyć swój wygląd, ale też i zaszkodzić poważnie zdrowiu, a nawet dorobić się różnych chorób na własne życzenie. Nie można przecież powiększać ust bez końca. Nie można wstrzykiwać sobie kolejnych porcji toksyny botulinowej co tydzień i liczyć na to, że organizm jakoś ją przyjmie i wykorzysta ją za każdym razem wyłącznie w założony sposób. Nawet najlepsze zabiegi medycyny estetycznej mogą mieć pewne skutki uboczne, jeśli zostaną wykonane w nieodpowiedni sposób albo jeśli po prostu zbyt często będzie się je ponawiać.

  Nie należy też oczekiwać tego, że przy zastosowaniu całej mocy medycyny estetycznej można będzie upodobnić się do swojego ideału. A często niestety takie są oczekiwania klientów i klientek (bo nie tylko panie korzystają z upiększających zabiegów) gabinetów medycyny estetycznej. Bywa i tak, że klient wręcz odwiedza placówkę ze zdjęciem idealnej według niego gwiazdy show-biznesu i prosi o stworzenie planu kuracji, która pozwoli mu wyglądać dokładnie tak jak ona. Czy ma to sens? Oczywiście żaden. Dobry lekarz nigdy nie podjąłby się zresztą współpracy z taką osobą, bo wiedziałby zresztą, że osiągnięcie celu nie jest możliwe. Medycyna estetyczna to dziedzina dla tych, którzy potrafią z niej korzystać i chcą wyłącznie delikatnie korygować swój wygląd, a nie całkowicie go zmieniać.

  Latest Posts

  Nie przegap

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.