Najlepsze flow w Polsce – Lista raperów

0
506

Nie zawsze Ci najlepsi osiągają najlepszy sukces komercyjny tak jest również w przypadku naszej listy. Lista została stworzona przez nasza redakcję i to jest tylko nasza ocena. Jako redaktorzy, którzy siedzą w rapie już ponad 20 lat potrafimy ocenić czy ktoś ma dobre flow czy nie choć wielu z was się z tym bez wątpienia nie zgodzi. W czasach plastikowego stylu oraz przebojów rapowych, które często brzmią jak kawałki disco polo chcemy edukować tych najmłodszych jak wygląda dobry flow. Liczymy na to że wraz ze zmieniającymi się czasami będziemy również aktualizować naszą listę, czyli po prostu będziemy publikować nową. W pierwszym wydaniu naszej listy raperów znaleźli się Ci raperzy, którzy zasługują na miano „Flow wszechczasów” czyli będą w niej nawet Ci raperzy, którzy są obecnie mniej czynni lub nawet nieaktywni. jeżeli nie znalazł się tutaj Twój ulubiony raper to zostaw komentarz i napisz kogo powinniśmy sprawdzić, być może znajdzie się on w następnych edycjach listy raperów z najlepszym flow.

1. VNM – Raper, którego większości starszej publiki nie trzeba przedstawiać. Wypromował się już swoimi nielegalami nagrywanymi w UK jako „834”. Zauważyło go również „Prosto” z którymi również wydał parę płyt. „V” mniej udziela się obecnie jako raper a więcej jako przedstawiciel DeNextBest, której jest właścicielem. Liczymy że raper powróci z nową płytą.

2. PRO8L3M – Na naszej liście zalazł się również Oskar z PRO8L3Mu i mimo iż jego samo flow nie króluje na naszej liście to jeżeli chodzi o oryginalność (jako całość) na pewno by się znalazł na pierwszym miejscu.

3. EIS – Raper który swoją działalność zakończył już naście lat temu jednak wielu ze środowiska dalej uważa że mało jest obecnie raperów, którzy dorównują jemu stylem. Propsuje go wielu raperów w swoich utworach w tym wyżej wspomniany VNM do tego remix „Najlepszych dni” zrobił Bedoes.

4. donGURALesko – Gural to raper którego nie trzeba przedstawiać. Poznaniak do dzisiaj ma rozpoznawalne i niepodrabialne flow. Najpopularniejszymi kawałkami są ” El Polako” i „Chce Ci dać ” ale Gural prowadził swoją działalność hiphopową prowadził dużo wcześniej.

5. Tede – Jacek Graniecki inaczej ” Pan raper ” słychać często wśród dziennikarzy muzycznych. Tede to bez wątpienia jeden z najbardziej doświadczonych raperów w Polsce do tego potrafi zarapować dosłownie wszystko. Od Oldschoolu  po nowe brzmienia i do dzisiaj gromadzi na swoje koncerty zarówno młode jak i starsze osoby.

6. PIH – Kto nie kojarzy Flow tego Białostockiego rapera ten w ogóle nie zna Historii Polskiego Hiphopu. Mimo iż nie ma nastu milionów wyświetleń pod swoimi kawałkami to naszym zdaniem PiH zasługuje na miano jednego z najlepszych raperów wszech czasów.

7. OKI – Pierwszy przedstawiciel młodej sceny. Członek Chillwagon naszym zdaniem ma fajne oryginalne flow mimo iż jego nowe utwory coraz częściej grane są w maistremowych radiach jest w tym wszystkim duży ułamek rapu.

8. Guzior – Kiedy pierwszy raz usłyszałem jego styl i głos oraz jak wchodzi w bit, rozpoznawałem jego styl i flow gdziekolwiek słyszałem jego kawałek. Guzior naszym zdaniem jeszcze namiesza na tej scenie.

9. Otsochodzi – Podobnie jak w przypadku Guziora jego styl rozpoznaje z paruset metrów. Mimo często używanego autotune uważam że Otsochodzi ma naprawdę dobre flow. Dodatkowo te jego „ej” w kawałkach dodają jeszcze większej oryginalności.

10. Kabe –  Ten mieszkający przez swoje młodzieńcze życie we Francji artysta i zarazem rapujący w 2 językach raper bez wątpienia ma jedno z lepszych flow w Polsce. Gdziekolwiek się pojawi słychać że mieszkał w paryskim getcie bo czasami brzmi nawet jak MHD.

Jeżeli nie znalazł się tutaj jakiś z Twoich artystów to się nie przejmuj gdyż to są głównie postacie które według mnie mają najlepszy styl i flow. Oczywiście każdy odbiera tą muzykę inaczej dlatego napiszcie w komentarzach kto waszym zdaniem zasługuje na miano rapera z najlepszym flow.