Dlaczego freak fighty w Polsce cieszą się coraz większą popularnością

0
233

Freak fighty łączą rozrywkę ze sportem, podczas gali Freak fightowych można zobaczyć krwawe starcia pomiędzy celebrytami, youtuberami, infuencerami, raperami. To jeden z najważniejszych czynników, które sprawiają że te walki przyciągają dużą liczbę odbiorców. Wokół tych walk zawsze jest wiele kontrowersji w mediach społecznościowych trwają głośne dyskusje zarówno przed jak i po każdej gali. Według wielu gale te to bardziej cyrk niż sport, twierdzą oni że nie będą tego oglądać, po czym i tak oglądają każdą gale. Wielu uczestników tych walk nie miało wcześniej styczności ze sportami walki, a ich przygotowywania trwają tylko parę tygodni. Dla niektórych celebrytów to początek rozpoczynającej się przygody ze sportem, niektórzy po zakończonej gali zaczynają stale trenować odrzucając różne używki na rzecz zdrowszego trybu życia.

Freak fighty powodują pewnego rodzaju napięcie wśród odbiorców, głównie dlatego, że wielu celebrytów wcześniej nie miało do czynienia z żadnym sportem, ludzie są po prostu ciekawi jak ich ulubiony infuencer lub raper poradzi sobie w trakcie walki. Często w walkach biorą udział celebryci, którzy mają ze sobą konflikt, to zwiększa jeszcze bardziej emocje wśród oczekujących na gale.

W 2018 roku powstała federacja FAMME MMA, za sprawą której walki freak fightowe zaczęły cieszyć się jeszcze większą popularnością. Obecnie istnieją inne znane federację jak HIGH LEAGUE lub PRIME SHO MMA. Dla każdej federacji najważniejszy jest wybór uczestników, czym bardziej są oni kontrowersyjni i popularni tym gala przyciąga większą publiczność.