Czy dzięki cateringowi dietetycznemu można schudnąć?

0
209

Obecnie coraz więcej osób przywiązuje dużą wagę do zdrowego odżywiania. Wiele osób pragnie zmienić na lepsze swoje nawyki oraz żywić się w sposób urozmaicony. Aby to osiągnąć zwykle potrzebna jest wiedza dietetyczna oraz spora ilość czasu. Nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić, dlatego coraz więcej osób sięga po profesjonalny catering dietetyczny.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering pudełkowy to specjalny sposób żywienia, gdzie wszystkie posiłki układane są przez doświadczonych dietetyków. Firmy dostarczające catering dietetyczny mają w swoje ofercie różne plany żywieniowe. Klient wybiera więc określoną dietę, opłaca ją i następnie każdego dnia otrzymuje pod wskazany adres w jednej dostawie zdrowe posiłki na cały dzień. Cechą charakterystyczną cateringu dietetycznego jest fakt, że tutaj przywiązuje się dużą wagę do doboru poszczególnych produktów oraz metod obróbki. Firmy cateringowe współpracują ze sprawdzonymi, lokalnymi dostawcami zdrowej żywności ekologicznej. W diecie pudełkowej klienci nie znajdą niezdrowych tłuszczów, polepszaczy smaku czy przesłodzonych przekąsek. Nie podaje się tutaj także dań przygotowywanych w głębokim tłuszczu. Zamiast tego klienci mogą liczyć na dużą dawkę świeżych warzyw i owoców. Do tworzenia posiłków stosuje się także egzotyczne przyprawy i dodatki. W menu bardzo często znajdują się zdrowe kasze, koktajle czy słodkości w postaci kulek mocy.

Co powinien wiedzieć klient, który po raz pierwszy zamawia catering dietetyczny?

Każda firma cateringowa ma w ofercie co najmniej kilka planów żywieniowych. Zwykle są to: dieta odchudzająca, wegetariańska oraz dieta dla sportowców. Oprócz tego dostępne są diety eliminacyjne a więc dieta bez ryb, dieta bez laktozy czy dieta bez glutenu. Najlepiej więc odwiedzić stronę internetową danej firmy cateringowej i sprawdzić ofertę. Zwykle dostępne są opisy, przykładowe jadłospisy i zdjęcia wybranych potraw. Każdy klient powinien wybrać dietę, wartość kaloryczną, ilość posiłków i czas jej trwania. Osoby, które mają problem z wyborem zawsze mogą skorzystać z telefonicznej konsultacji z dietetykiem. Część firm oferuje także jednodniowy zestaw próbny, gdzie w obniżonej cenie można sprawdzić jak smakują dania w konkretnej firmie.

Dlaczego warto postawić na catering dietetyczny?

Catering pudełkowy z dostawą to olbrzymia wygoda. Mogą z niego korzystać osoby, które chcą się zdrowo odżywiać jednak nie mają dostatecznej wiedzy by samodzielnie układać diety. Z cateringu bardzo zadowoleni będą także wszyscy ci, którzy mają mało czasu, nie lubią albo nie potrafią gotować. Catering dietetyczny to możliwość kosztowania ciekawych i pysznych potraw pochodzących z różnych zakątków świata. Dzięki temu, że każdego dania dostarczana jest gotowa dieta pudełkowa można zyskać wiele cennego czasu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na planowanie posiłków, zakupy i gotowanie poświęcamy codziennie kilka godzin. Catering dietetyczny pozwala nam jeść pysznie i zdrowo i jednocześnie oszczędzać czas, który spożytkujemy na przyjemności.

Czy można schudnąć dzięki zamawianiu posiłków z cateringu?

Trzeba powiedzieć sobie jasno, że zamawianie cateringu w pudełku jest w stanie zapewnić nam odpowiednią ilość kalorii na cały dzień podczas gdy bez cateringu musimy sami wiedzieć ile aktualnie kalorii jemy. W obydwu przypadkach możemy jak najbardziej schudnąć jednak w przypadku cateringu dietetycznego odpada nam liczenie kalorii oraz przede wszystkim czas, który możemy przełożyć na ćwiczenia fizyczne. Trzeba pamiętać że ćwiczenia na siłowni to tylko jakieś 20% całego sukcesu a właśnie odpowiednia dieta odpowiada za nasz prawdziwy sukces.